Chłodnie to miejsca, gdzie są szczególne warunki.

Najważniejszym czynnikiem jest panująca tam niska temperatura. Koszt jej wytworzenia i utrzymania, w postaci opłat za energię elektryczną, jest bardzo wysoki. Dlatego w pomieszczeniach chłodniczych w miejscu, gdzie standardowo mogłoby znajdować się tylko drzwi, stosuje się też kurtyny termiczne. Oprócz niskiej temperatury chłodnia jest często miejscem, w którym panuje ciągły ruch. Same drzwi nie sprawdzają się w takiej sytuacji. Każdorazowe ich otwarcie powodowałoby gwałtowną utratę ciepła i pojawienie się wilgoci. Może ona następnie zamarzać, doprowadzić do oblodzenia i w konsekwencji niebezpiecznej sytuacji. Kolejnym skutkiem nagłej wymiany powietrza jest spadek temperatury wewnątrz chłodni, a więc większe zużycie energii potrzebnej do utrzymania odpowiednio niskiej temperatury. Odpowiedzią na te problemy są właśnie specjalne kurtyny do chłodni.

Dlaczego warto stosować kurtyny termiczne?

Dzięki ich użyciu unikniemy gwałtownych zmian temperatury, co za tym idzie gromadzenia się wilgoci. Kurtyny paskowe do chłodni to świetne rozwiązanie. Niepożądana wilgoć i para wodna może dostawać się do maszyn. Przez co skracać ich żywotność i narażać przedsiębiorstwo na dodatkowe koszty serwisowania bądź wymiany. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada kurtyna do chłodni. Stosując je, można:

  • ograniczyć dostawanie się zanieczyszczeń z zewnątrz do chłodni,
  • oddzielić nimi poszczególne pomieszczenia,
  • uniknąć powstawania przeciągów,
  • zredukować hałas,
  • rozdzielić stanowiska robocze.

Jak wykonane są kurtyny chłodnicze?

Powstają z polichlorku winylu, który jest doskonałym izolatorem. W chłodniach sprawdzają się kurtyny wykonane z pasków typu polar, przystosowane do użytku w niskich temperaturach. Do ich produkcji stosuje się większą ilość plastyfikatorów. Dzięki temu paski nawet w bardzo niskich temperaturach zachowują wysoką elastyczność. Sprawia to, że nadają się do zastosowania w pomieszczeniach z ruchem pieszym. Czyli między innymi magazynów i zakładów przetwórstwa artykułów spożywczych.

Kurtyny do chłodni są ekonomicznym i trwałym rozwiązaniem.

Są odporne na uszkodzenia. Ich wymiary można dostosować do konkretnych potrzeb, a montaż jest łatwy. Ewentualne serwisowanie tanie, w razie potrzeby można wymienić tylko jeden pasek. Zaokrąglone krawędzie są bezpieczne dla pracowników. Dzięki temu, że kurtyny termiczne są bezbarwne o lekkim tylko niebieskim odcieniu, nie ograniczają w znaczący sposób dopływu światła. Kurtyny to świetna inwestycja, która szybko się zwraca, gdyż pozwala zaoszczędzić liczne koszty w przedsiębiorstwie.

Kurtyny termoizolacyjne

Poniżej przedstawiamy Państwu gotowe kurtyny termoizolacyjne zrealizowane na życzenie naszych klientów.
Podczas tworzenia kurtyny, zwracamy szczególną uwagę na miejsce jej montażu oraz przeznaczenie.

Skontaktuj się z Nami

Skorzystaj z poniższego formularza.
Zleć bezpłatną wycenę kurtyny paskowej.

Zadzwoń

+48 510 350 340

Wykonujemy gotowe do samodzielnego montażu kurtyny paskowe z folii pcv dopasowane do przekazanych przez klienta wymiarów.

Skorzystaj z formularza, aby oszacować wartość zamówienia.

 

Sposób montażu

3 + 12 =

Kontakt

Eurotop
ul. Grodzieńska 4/8/52
94-016 Łódź

NIP: 7271135170
Regon: 471 530 090

+48 510 350 340

info@eurotop.net.pl

Pin It on Pinterest

Share This