1 lutego 2020

Kurtyny przemysłowe
– zalety i zastosowania

Jakie zalety i zastosowania mają kurtyny przemysłowe?

Kurtyny przemysłowe mają mnóstwo zalet – dzięki wyjątkowym właściwościom, znajdują liczne zastosowania w zakładach produkcyjnych i halach magazynowych praktycznie wszystkich branż. Czym są przegrody paskowe i jakie są ich mocne strony? Gdzie warto je stosować? Oto odpowiedzi na te i inne pytania.

Czym są kurtyny przemysłowe i jakie mają zalety?

Kurtyny przemysłowe to przegrody wykonywane z elastycznych pasów, które mogą zastępować zarówno drzwi, jak i ściany. Oferowane przez firmy takie jak Eurotop – kurtyny paskowe producent, tworzy się z zaokrąglonej po bokach folii PCV o parametrach dostosowywanych do potrzeb zamawiających je klientów. Przegrody tego typu wykonuje się przeważnie na wymiar, choć na rynku dostępne są także kurtyny paskowe standard.

Kurtyny paskowe mają bardzo dobre właściwości izolacyjne – zatrzymują ciepło i zimno, zapobiegają przeciągom, a do tego wykazują zdolność tłumienia dźwięków do nawet 30 dB. Chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, rozprzestrzenianiem się kurzu, pyłu, dymu i oparów, a także szkodnikami, ptakami czy owadami. Dzięki konstrukcji opartej na bezpiecznych dla ludzi i maszyn pasach, umożliwiają swobodne poruszanie się między pomieszczeniami i strefami.

Co więcej, nie ograniczają dostępu do naturalnego światła. Ponadto, są wyjątkowo trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Bardzo łatwo utrzymać je też w czystości – kurtyny i przegrody wykonywane z pasków PCV nadają się do dezynfekcji środkami na bazie alkoholu czy chloru. Dodatkowo, kurtyny paskowe są znacznie tańsze od np. profesjonalnych drzwi przemysłowych, na których zakup trzeba przeznaczyć od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Zastosowania kurtyn przemysłowych

Kurtyny paskowe mają wiele zastosowań. Kurtyny do chłodni i mroźni, które można montować w pomieszczeniach o temperaturze do minus 45st. Celsjusza, są wykorzystywane między innymi w restauracjach, hurtowniach spożywczych, zakładach przetwórstwa mięsnego i centrach logistycznych obsługujących producentów żywności.

Kurtyny paskowe żebrowane, polecane do miejsc o dużym natężeniu ruchu, widuje się na przykład w supermarketach oraz zakładach produkcyjnych i halach magazynowych, których pracownicy często poruszają się pomiędzy pomieszczeniami i strefami pieszo czy też różnego typu wózkami widłowymi. Przegrody z zielonego PCV, czyli kurtyny paskowe spawalnicze, można montować m.in. w warsztatach samochodowych.

Przegrody z pasów PCV mają jednak znacznie więcej zastosowań. Sprawdzają się na przykład w bramach wjazdowych i wyładunkowych oraz śluzach transportowych. Mogą być też stosowane do oznakowania stref, stanowisk i przejść. Nic nie stoi na przeszkodzie, by montować je także zamiast drzwi do pomieszczeń zaplecza praktycznie każdej firmy.

Kurtyny przemysłowe z folii PCV charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Te elastyczne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości przegrody, nadają się do wielu zastosowań i są ekonomiczną alternatywą dla innych rozwiązań polecanych do zakładów produkcyjnych, hal magazynowych i firm z różnych branż.

Pin It on Pinterest

Share This