Kurtyny termiczne do nadwozi chłodniczych

Kurtyny termiczne przeznaczone do nadwozi chłodniczych służą do odgrodzeniu części chłodniczej od niechłodzonej. Ich użycie nie tylko przyczynia się do większej ekonomiczności przejazdu, ale także jest rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla środowiska. Tego typu kurtyny są montowane w pojazdach wykorzystywanych głównie do transportu spożywczych – i tych głęboko mrożonych i tych wymagających stałej niskiej temperatury podczas transportu.

Kurtyny termiczne – dobra izolacja

Kurtyny termiczne z powodzeniem są wykorzystywane w transporcie lokalnym oraz międzynarodowym. Odpowiednie zabezpieczenie części chłodniczej pomaga nie tylko utrzymać niską temperaturę, ale także zapobiega przenikaniu zimna. To także idealne rozwiązanie, jeśli w jednym ładunku znajdują się zarówno produkty wymagające przewożenia w chłodni oraz te, które niskich temperatur nie potrzebują. Ich odpowiednie oddzielenie kurtyną pozwoli na przewiezienie ich bez ryzyka utraty świeżości, a co za tym idzie pozwoli zabezpieczyć ładunek tak, aby nie stracił na wartości. Dodatkowo kurtyny termiczne można mocować w dowolnej części naczepy, pozwala to na zmniejszenie kosztów związanych z chłodzeniem oraz znacznie zwiększa ekonomie przejazdu.

Łatwy montaż

Ponieważ tego rodzaj kurtyn jest wbrew pozorom dość lekki, można go bardzo łatwo zamontować oraz zdemontować. Można go umiejscowić w dowolnym miejscu wewnątrz naczepy, a proste mocowanie sprawia, że zmiana miejsca kurtyny nie jest żadnym problemem. Niewykorzystana przestrzeń w pojazdach chłodniczych nie będzie już problemem. Kurtyny bardzo mocno izolują i chronią przed przenikaniem ujemnych czy niskich temperatur. Dzięki temu podczas jednego transportu można łączyć różne ładunki, co wiąże się ze sporą oszczędnością.

Lekkie, ale praktyczne – kurtyny chłodnicze

Lekka konstrukcja jest przydatna nie tylko podczas montażu, ale także podczas rozładunku czy przenoszeniu. Kurtyna termiczna może być przygotowana w wielu wariantach rozmiarowych. Ponieważ tylko idealnie dopasowana będzie spełniać swoją rolę izolacyjną, większość kurtyn wykonujemy na zamówienie. Przygotowanie kurtyny dedykowanej do wielkości otworu w danym pojeździe, nie stanowi dla Nas żadnego problemu.

Wszystkie nasze produkty są wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz zgodne z przepisami i normami. Zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z darmowej wyceny. Dobierzemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do przeglądnięcia innych produktów.

Pin It on Pinterest

Share This